Vyberte si jazyk

+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakty

Mezipatra na míru

Profielnorm dodává na trh více než 2.000 nových mezipater každý rok. Abychom vám poskytli nějaké příklady, zde naleznete naše případové studie.

Skladové mezipatro o rozloze 31 000 m2

Rychlá fakta:
  • Dvoupatrová mezipatrová podlaha
  • Portalizovaná konstrukce
  • Optimalizovaná mřížka sloupů a velká rozpětí; Síla jádra profilu
  • Plocha mezipatra: 31 000 m2
  • Požární ohrazení kolem schodišťových věží

Výzva:

Mezipatro byly součástí velkého, nového centrálního logistického centra pro našeho zákazníka. Zboží zákazníka a převážně velké balíky, proto jsou nutné velké rozteče v ocelové konstrukci, aby se eliminovali překážky a aby byly zachovány široké příjezdové cesty. Spousta volného prostoru pod mezipatrem dává přímo dvě další výzvy; žádné blokovací příčné výztuhy ze zřejmého důvodu a obrovské bodové zatížení betonové podlah.

Naše řešení:

Společně s konzultovanou stranou jsme přišli s návrhem v podobě 9 a 7 metrové rozteče pro nosníky a 6 metrové rozteče pro vazníky. Tento netradiční rastr byl 100% schodný s rastrem sloupů budovy a požadovanými obslužnými cestami.

Ve výběrovém řízení se právě ukázalo, že jste tou nejlepší možnou možností, jak splnit naše potřeby


Tím, že jsme byli schopni myslet na začátku vývoje, jsme byli brzy schopni nabídnout vhodné řešení.

Profielnorm je silný ve velkých rozpětích a to se zde jasně ukázalo. Zákazník měl velmi jasný harmonogram realizace tohoto projektu. Vzhledem k tomu, že zakázka byla společnosti Profielnorm zadána v rané fázi, zbýval také dostatek času na přípravu k hladkou realizaci tohoto velkého projektu.

Když se podívám zpět, byla to pro našeho zákazníka technicky velmi dobrá volba, že to v té době udělal. Ohlížím se zpět na velmi příjemnou spolupráci a těší mě důvěra, která do nás byla vložena. Je proto skvělé, že se podařilo zrealizovat tak velké mezipatro. Přesně to, v čem jsme dobří!

- Philip van der Harst,
Area Sales Manager

Skladové mezipatro o rozloze 31 000 m2


Dostali jsme příležitost vstoupit do počáteční fáze o návrh budovy pro velkého maloobchodního zákazníka. Pro jejich nové distribuční centrum jsme přišli s naprosto dostačujícím řešením. Žádný nesmyslný přístup, s kombinací hledání nejlepšího řešení ve vztahu k požadavkům budovy a rozpočtu se nám nakonec společně podařilo přijít s brilantním řešením z hlediska logistického procesu našeho zákazníka.

Zatížení sloupů bylo vyhodnoceno a společně se zákazníkem jsme se zúčastnili potřebného schvalovacího procesu pro získání potřebných stavebních povolení. Se speciálními uzly na každé úrovni sloupu jsme vymysleli řešení, jak mít ocelovou konstrukci bez ztužení ve směru hlavního nosníku. Další směr mezipatra byl ještě stabilizován kříži. Umístění těchto křížů bylo na strategických místech, kde mělo být zboží uskladněno. V plně funkčním skladu nemá zákazník jedinou blokaci pro svůj provoz.

Dalším požadavkem byla zachování evakuačních tras v případě nouze. Navrhli jsme speciální konstrukci s uzavřenými schodišťovými věžemi, které udrží potřebných dvacet minut pro bezpečný únik v případě požáru.

Podívejte se na fotografie tohoto projektu na fotografiích níže. Pro více informací o skladovém mezipatru nás neváhejte kontaktovat.
Zeď slávy

Máte zájem o více fotografií různých projektů? Podívejte se na naši zeď slávy! Ukážeme vám více fotografií nedávno realizovaných projektů v tomto sektoru a dalších sektorech.

Certifikace

NEN-EN 1090 a ISO 3834

CSR

CSR & Cirkulární výroba

Vyžádejte si cenovou nabídku

3- krokový online požadavek

+48 748 841 031

Kontaktujte nás přímo